ROK SZKOLNY 2023/2024

Olimpiady, konkursy, turnieje – informacje MEN

Konkursy z języka niemieckiego (27.02.2024)
Językowy konkurs recytatorski


Wielki Maraton Czytelniczy

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji WMC. Lektury na ten rok:

Na literackim szlaku (uczniowie szkół ponadpodstawowych):

1.Conrad Joseph, Jądro ciemności 2.Gaarder Jostein, Świat Zofii 3.Natsukawa Sosuke, O kocie, który ratował książki 4.Pratchett Terry, Prawda 5.Rusinek Michał, Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej 6.Zakrzewska Agnieszka, Gwiazdy nigdy nie gasną

Chętnych do udziały prosimy o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka polskiego do 18 dnia września. Najbliższy test w październiku.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Olimpiady, konkursy, turnieje – informacje MEN

Konkurs fotograficzny

Pragniemy wszystkich Was zaprosić do udziału w Konkursie fotograficznym:” Moi sąsiedzi są ze…, czyli Trójmiasto wielu kultur “. Tematyka konkursu dotyczy społeczności migranckich (ludzie, wydarzenia, instytucje, związki wyznaniowe), które zamieszkują Trójmiasto. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci uczesnictwa w kursie fotografii w Akademii Sztuk Pięknych. Prace wszystkich uczestników zostaną też wywieszone na wystawie w ULO. Na przesłanie konkursowych fotografii czekamy do środy 8 marca.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie konkursu poniżej. Do pobrania również karta rejestracji:

Międzyszkolny Turniej Językowy rosyjsko-angielski

Zapraszamy do udziału w Turnieju. Zapoznajcie się z regulaminem poniżej. Osoby zainteresowane  proszone są, aby zgłosiły się do Joanny Mampe: j.mampe@pozytywneinicjatywy.pl.

Konkurs filmowy

1 marca odbędzie się pierwszy etap Trójmiejskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Konkurs jest dwuetapowy, na zwycięzców czekają filmowe nagrody (szczegóły w regulaminie) Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie się w poniedziałek 13.02 do sali 2.5 (p. Manthey) między 12.20 a 13.40 z wypełnionym zgłoszeniem i zgodami (formularze na końcu regulaminu)- osoby niepełnoletnie muszą mieć zgody podpisane przez rodziców.

REGULAMIN KONKURSU

Zaproszenie do konkursu

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszenia

Regulamin

Zaproszenie do szkolnego konkursu

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszenia

Regulamin

Maraton czytelniczy 2022/2023

Maraton czytelniczy 📚

Poniżej terminarz testów:

15.11. 2022 – 6 lekcja

20.12.2022- 6 lekcja

10.01.2023-6 lekcja

7.02.2023-6 lekcja

7.03.2023-6 lekcja

13.04.2023-6 lekcja

Podane terminy mogą ulec zmianie, w takim przypadku zmiany będą podawane na bieżąco.

Konkurs j. niemieckiego


REGULAMIN

Konkurs na wakacyjną kartkę w języku obcym

ROK SZKOLNY 2021/2022

Konkurs na film krótkometrażowy

UWAGA FILMOWCY i nie tylko 

Ciekawy konkurs organizowany przez Kuratorium nt. własnego hobby. Forma – kilkuminutowy film!!! Świetna propozycja! Zgłaszajcie się!

Szczegóły: https://www.kuratorium.gda.pl/konkurs-poznaj-moje-hobby/

konkurs

Maraton pisania listów

W dniach 7-8 grudnia 2021 r.w naszej szkole odbędzie się „Maraton pisania listów”, którego inicjatorem jest Amnesty International. Jest to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na terenie szkoły będą wyznaczone 2 punkty /skrzydło A i D/, w których będą dostępne kartki, koperty, wzorce pisania listów i adresy /długopis ze względów pandemicznych we własnym zakresie/. Kochani, już dziś możecie przeczytać dla kogo będziemy pisać w tym roku. Informacje na ten temat zostały rozwieszone w naszym ULU. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej akcji zapraszamy na stronę: https://maraton.amnesty.org.pl/, jeśli chcecie wiedzieć więcej o akcji w naszej szkole do Waszej dyspozycji pozostają: p. Adrian Watkowski i p. Agnieszka Banasiak.

Świętujmy wspólnie w ten sposób Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka!

maraton pisania listów

GÜNTER GRASS – NIEMIEC, POLAK, KASZUBA CZY GDAŃSZCZANIN?

Zapraszamy w piątek 19 listopada o godz. 10.00 do Oliwskiego Ratusza Kultury na wędrówkę wirtualną po dzieciństwie Güntera Grassa. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do uczniów szkół średnich i najstarszych klas szkół podstawowych.

Po dzieciństwie „pisarza z Wrzeszcza” oprowadzi BOŻENA PTAK, nauczycielka i poetka, która w 2017 roku zrealizowała ze swoimi uczniami II Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku spektakl “Dawniej w Gdańsku. Widowisko inspirowane życiem i twórczością Güntera Grassa”. W ramach spotkania zaprezentujemy fragmenty dokumentacji filmowej spektaklu oraz wspólnie poszukamy odpowiedzi na tytułowe pytanie: Günter Grass – Niemiec, Polak, Kaszuba czy Gdańszczanin? Zastanowimy się nad gdańskimi splotami kulturowymi, co z nich wyniknęło i wynika do dziś.

Spotkanie poprowadzi prof. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prezes Stowarzyszenia Güntera Grassa w Gdańsku.

Najlepsza i najpiękniejsza droga do serca języka prowadzi przez muzykę

A jak śpiewanie sprawia wyjątkową frajdę? Jasne, z innymi na imprezie karaoke! Goethe-Institut Warsaw zaprasza Was na imprezę karaoke online, podczas której możecie wygrać świetne nagrody i przy okazji poznać niemieckie piosenki pop. Zasady są proste – słuchajcie, śpiewajcie, nagrywajcie i zapraszajcie znajomych do polubienia. Nie ważne jest to, że śpiewacie idealnie – ważne, abyście śpiewali z sercem. Tutaj przejdź na stronę www.melodiajezyka.pl

Okres konkursu trwa od 11.11.2021 do 30.11. i są świetne nagrody do wygrania!

Konkurs „MÓJ START Z NIEMIECKIM!” KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W RAMACH PROJEKTU INSTYTUTU GOETHE

„MÓJ START Z NIEMIECKIM!”

„Mój start z niemieckim!” – dla kogo jest ten konkurs?
Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z językiem niemieckim!
Uczysz się niemieckiego od września 2021? Chodzisz do siódmej klasy lub do pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej (liceum, technikum, szkoła zawodowa)? Chciałabyć/chciałbyś pokazać innym, czego już nauczyłeś się po niemiecku?
Nagraj krótki filmik (max. 30 sekund, w stylu filmów na TikToku) i pokaż nam, jak dobrze znasz już niemiecki!
Na zwycięzców czeka spotkanie online z Joanną Sajdak, czyli Made.by.Asha.
Na filmiki czekamy do 21.11.2021.
Wszystkie informacje można znaleźć w regulaminie konkursu.

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/unt/ver.cfm?fbclid=IwAR2Gj0-a_859HUDkdqtbJgAUGmmb-J_CJZAze2dKcTOksS-ZymHJNoDB-kQ&event_id=22464723&

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ROSYJSKIEJ

W dniu 17.11.2021 odbył się XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ROSYJSKIEJ PT. : 
К 140 – летию поэтов Серебряного века: Саши Черного, Александра Блока и Андрея Белого , w którym uczestniczyły Wiktoria Czyż i Agata Bitson-Klinkosz

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wzruszających wystąpień Wiktorii i Agacie

KONKURSY Z J.HISZPAŃSKIEGO

1. “cuento de invierno” (opowieść zimowa), szczegółowe informacje znajdziecie na https://enclave-ele.weebly.com/5ordm-cuento-de-invierno…

2. VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej -SOLIŚCI lub ZESPOŁY, informacje na https://drive.google.com/…/1fL-X6scwC4oM9

Zapraszamy do udziału w konkursach. Zgłoszenia i dodatkowe informacje u Pani Marty Bielak-Bodnar osobiście lub mailowo.

DiscoverEU

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ serdecznie zaprasza pełnoletnich uczniów do udziału w inicjatywie Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia.

DiscoverEU to konkurs, w którym można zdobyć jeden z 60 000 mobilnych biletów kolejowych. Uczestnikami mogą być obywatele i obywatelki Unii Europejskiej urodzeni między 1 lipca 2001 roku (włącznie) a 31 grudnia 2003 roku (włącznie).

Obecna runda potrwa od wtorku 12 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego) do wtorku 26 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Laureaci będą mogli podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 roku.

Więcej szczegółowych informacji znajda Państwo na stronie https://europa.eu/youth/discovereu_pl

Konkurs „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

Polska Agencja Prasowa zaprasza uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do udziału w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Od 6 września do 30 listopada br. czekamy na prace prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie. 

Szczegóły i regulamin:

Rusza konkurs PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” | Serwis Samorządowy PAP

Kręcimy kilometry dla Gdańsk

13 września rozpoczęła się akcja „Kręć Kilometry dla Gdańska”, która promuje ekologiczne i zdrowe podejście do naszego codziennego przemieszczania się.

Już dziś zamień auto, tramwaj i autobus na rower i dołącz do grupy Uniwersytetu Gdańskiego.

Żeby dołączyć do drużyny UG należy:

– zainstalować aplikację Activy, która wykorzystuje dane GPS na smartfona (można też transferować ze Stravy, Polara itp. oprogramowani do Activy)

– założyć w Activy konto

– wybrać konkurs „Kręć kilometry dla Gdańska”

– dołączyć do drużyny Uniwersytetu Gdańskiego w zakładce Grupowe – Uczelnie

Zwycięzcą konkursu będzie osoba lub drużyna, która uzbiera jak największą ilość punktów.

Do udziału zachęcają nasi Trenerzy z ULO!

Na uczennice i ucznia, który wykręci najwiecej kilometrów w ciągu kolejnych dwóch miesięcy czeka nagroda specjalna!

www.gdansk.pl

UWAGA, UWAGA, POWSTAJE KZN

Poszukujemy osób zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniach Koła Zainteresowań Niekonwencjonalnych (KZN). Będziemy chcieli organizować między innymi sesje RPG (np. dungeons&dragons), LARP (lice action role play), grać w gry planszowe, tworzyć kostiumy i ozdoby w klimacie fantastyki oraz dyskutować na temat różnych dzieł popkultury.

Nie przejmuj się, jeśli nie umiesz grać w jakąś grę, czy nie wiesz, czym jest RPG, pomożemy Ci zgłębić i zrozumieć świat fantasy. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i nowe rozwiązania.

Wesprzyj nas w staraniach o rejestrację KZN, zachęcamy, abyś wypełnił znajdującą się obok pudełek na korytarzach szkolnych deklarację i wrzucił ją do środka.

Zapraszamy!

KZN

Konkurs na hymn ULO

Tworzymy historię ULO, jego tradycje i tożsamość. Zatem warto by było, aby nasza Szkoła mogła poszczycić się własnym szkolnym hymnem.

Oto Wasze zadanie: napiszcie dwie strofy + refren hymnu ULO, a muzyka do niego zostanie skomponowana przez Kompozytora, który dopełni Waszego dzieła. Przejdziecie w ten sposób do historii ULO jako twórcy jego oryginalnej pieśni. Czekamy na Wasze propozycje.

Przekazujcie je Pani Edycie Karpiusz.

konkurs

Konkurs językowy “Pocztówka z wakacji”

W ostatnim tygodniu września 2020 r. zakończył się szkolny konkurs na “Pocztówkę z wakacji” z pozdrowieniami napisanymi w wybranym języku obcym. Największą popularnością, jak widać na załączonych zdjęciach, cieszył się język niemiecki. Pierwszą nagrodę zdobyła jednak bardzo pomysłowa pocztówka rosyjska w kształcie “matrioszki” przepięknie wykonana przez Natalię Kitlińską z klasy I. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Skip to content