Pszczoły na Zaruskim

“Ahoj ! 29 września 2022 część naszych Pszczół wyleciała z ULA, żeby móc poczuć się jak wilki morskie. Mieliśmy przyjemność wypłynąć w rejs żaglowcem – Generałem Zaruskim po Zatoce Gdańskiej. Uczniowie zostali podzieleni na podgrupy tak zwane wachty i każda z nich mała wyznaczone zadania na pokładzie, wspólnymi siłami przy pomocy załogi prowadzącej, wykonywali manewry żaglowcem. Dzisiejsza pogoda była jak na zamówienie. Nikt na szczęście nie wypadł za burtę Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z morskiej przygody”

Jesteśmy żeglarzami!

Oficjalnie jesteśmy żeglarzami! ⛵️
Uczniowie Koła Żeglarskiego naszego liceum uzyskali patenty żeglarza jachtowego.
Nie było łatwo zdać egzamin, ale podczas rejsów też zdarzają się trudne warunki, którym należy sprostać.
Przygotowani możemy wypływać i rozwijać swoje żeglarskie pasje!
Ahoj przygodo!

ULO na żaglach

Nasi uczniowie, uczestnicy Koła Żeglarskiego po cyklu zajęć teoretycznych w sezonie zimowym w miniony weekend zeszli na wodę. Doskonałe warunki w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku i słoneczna pogoda dała im ogromną motywację do nauki nowych umiejętności żeglarskich! 

Koło żeglarskie

Koło Żeglarskie każdego roku rozpoczyna swoje zajęcia w listopadzie realizując na początku co dwa, trzy tygodnie tematy teoretyczne z żeglarstwem związane takie jak nawigacja, bezpieczeństwo i zasady ruchu na wodzie etc.

Następnie w kwietniu i maju odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne mają za zadanie przygotować uczniów do samodzielnego żeglowania, a przy okazji do zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego, który odbywa się w czerwcu.

© 2022 • Dostępność • RODO • Cookies • Droga 

Skip to content