Ceremoniał szkolny z wykorzystaniem sztandaru ULO

O Sztandarze Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza

Dnia 10 stycznia 2020 roku Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące otrzymało imię Pawła Adamowicza, a jednocześnie po raz pierwszy zaprezentowany został Sztandar Szkoły, który dla społeczności szkolnej jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie, a także symbolem Polski. Pamiętając o jego wymowie – należy okazywać mu cześć i szacunek.

Rozmiar sztandaru to 100 x 100 cm. Na rewersie sztandaru wykonanym z  czerwonej satyny znajduje się haftowane godło państwowe w kolorze srebrnym. Korona, dziób i szpony orła są złote. Godło otoczone jest 3 słowami, będącymi wyznacznikiem wartości szkoły: SZACUNEK, OTWARTOŚĆ, TOLERANCJA  haftowane srebrnym szychem.

Awers, wykonany z granatowej  satyny zawiera pośrodku  symbol graficzny – logo szkoły  w kształcie szkolnej tarczy. w której znajduje się herb Gdańska, symbol morskich fal oraz trzy litery U-L-O, akronim nazwy szkoły. Poniżej znajduje się haftowana nazwa szkoły w kolorze białym: UNIWERSYTECKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAWŁA ADAMOWICZA W GDAŃSKU.

Sztandar obszyty jest frędzlami w kolorze srebrnym. Drzewiec w kolorze ciemnego brązu zakończony jest okuciem z metalowym orłem.

Skip to content