Nasze zainteresowania

Uczennice i Uczniowie ULO mają najróżniejsze zainteresowania i pasje, którymi chętnie dzielą się ze światem. Poznajcie kilka naszych Pszczół z Pasją.

Franciszek Bielak i realizm rysowania

Moja pierwsza pasja – rysowanie

Jestem Franek, mam 17 lat i od 5. roku życia interesuję się rysowaniem. Dlaczego dopiero od 5.? Bo wcześniej nie znosiłem wszelkich manualnych czynności. Nie lubię robić czegoś pod przymusem, więc w przedszkolu na zajęciach zamiast rysować, wolałem wszystkim przeszkadzać.

Jednak pewnego dnia coś się zmieniło… Miałem 5 lat, nudziłem się w domu i postanowiłem narysować swoją rodzinę.

Od tamtego momentu zainteresowałem się rysowaniem. Chciałem, żeby moje prace wyglądały „jak prawdziwe”. Rodzice kupowali mi książki na ten temat, a ja kopiowałem każdy rysunek, jaki mi się spodobał. Teraz wiem, że naśladownie prac innych nie jest dobrym pomysłem, bo mimowolnie powielamy błędy (nawet najlepsze rysunki nie są idealne).

Kolejnym zwrotem w mojej pasji było odkrycie zdjęć zrobionych ołówkiem. To chyba najlepszy opis tego typu prac. Kiedy miałem 12 lat, przeczytałem artykuł o artyście, Paulu Lungu, który rysuje ołówkiem tak realistycznie, że jego prac nie można odróżnić od zdjęć.

Postanowiłem, że też będę kiedyś w ten sposób rysować…

Po kilku latach udało mi się dojść do takiego poziomu.

Ale to nie koniec, cały czas widzę nowe ścieżki rozwoju… Wkrótce sięgnę po farby.

Druga pasja – social media

Od kiedy mogłem, publikowałem swoje prace na instagramie, szukając jednocześnie sposobu, aby więcej osób zobaczyło moje rysunki. Przełomowy okazał się TikTok. Słyszałem, że ta nowo wschodząca aplikacja ma algorytm, który pozwala zdobyć miliony wyświetleń już na pierwszym filmie. Postanowiłem spróbować – założyłem konto. Po tygodniach wstawiania filmów i testowania co działa, a co należy poprawić, nagrałem pierwszy film, który zebrał 2 miliony wyświetleń. 2 tygodnie później – 14 milionów. Od czasu do czasu udawało mi się przygotować coś viralowego.

Chciałem zainteresować różne firmy współpracą ze mną. Jednak, żeby to osiągnąć, trzeba było mieć bardziej stabilne wyświetlenia. Po wielu próbach odkryłem kilka głównych punktów, które musi spełniać mój film, żeby wyświetlenia były niemal gwarantowane.

Dzisiaj regularnie produkuję filmy, które „robią jakieś zasięgi”. Jeśli nie na TikToku, to na innych platformach.

Mógłbym jeszcze pisać i pisać, ale po co? Sami sprawdźcie mojego TikToka: fredziownik_art.

Skip to content