Nasze zainteresowania

Uczennice i Uczniowie ULO mają najróżniejsze zainteresowania i pasje, którymi chętnie dzielą się ze światem. Poznajcie kilka naszych Pszczół z Pasją.

Pascal Szumlański w świecie rysunku

Cześć, jestem Pascal, mam 16 lat. Moją największą pasją jest rysowanie. Od kiedy pamiętam zawsze byłem twórczą osobą, ale moja pasja stała się poważniejsza i zauważana przez innych, kiedy miałem 10 lat. Wtedy głównie rysowałem czarno – białe wnętrza budynków oraz panoramy miast z wyobraźni. W następnych latach narysowałem witryny sklepowe i zacząłem również używać koloru w swoich pracach.

no images were found

Obecnie rysuję, maluję, projektuję, personalizuję buty i staram się ciągle rozwijać. Często na swoich pracach przedstawiam budynki, ponieważ interesuję się architekturą i chciałbym w przyszłości robić coś z nią związanego. Powstała już cała seria poświęcona budowlom i krajobrazom miejskim. Większość inspiracji czerpię z podróży. Czasem przypadkowe miejsca, zdarzenia lub przedmioty działają na moją wyobraźnię. Tak właśnie powstała cała seria abstrakcyjnych grafik, którą nazwałem „bohaterowie”.

W tym roku miałem okazję stworzyć grafiki szkoły, logo profili klas pierwszych, plakaty informujące o dniu otwartym, projekt roll – upa, ulotki oraz zakładki promujące naszą szkołę, dzięki czemu zdobyłem nowe umiejętności. Więcej moich prac możecie zobaczyć na instagramie: @pascal_art_official

Franciszek Bielak i realizm rysowania

Moja pierwsza pasja – rysowanie

Jestem Franek, mam 17 lat i od 5. roku życia interesuję się rysowaniem. Dlaczego dopiero od 5.? Bo wcześniej nie znosiłem wszelkich manualnych czynności. Nie lubię robić czegoś pod przymusem, więc w przedszkolu na zajęciach zamiast rysować, wolałem wszystkim przeszkadzać.

Jednak pewnego dnia coś się zmieniło… Miałem 5 lat, nudziłem się w domu i postanowiłem narysować swoją rodzinę.

Od tamtego momentu zainteresowałem się rysowaniem. Chciałem, żeby moje prace wyglądały „jak prawdziwe”. Rodzice kupowali mi książki na ten temat, a ja kopiowałem każdy rysunek, jaki mi się spodobał. Teraz wiem, że naśladownie prac innych nie jest dobrym pomysłem, bo mimowolnie powielamy błędy (nawet najlepsze rysunki nie są idealne).

Kolejnym zwrotem w mojej pasji było odkrycie zdjęć zrobionych ołówkiem. To chyba najlepszy opis tego typu prac. Kiedy miałem 12 lat, przeczytałem artykuł o artyście, Paulu Lungu, który rysuje ołówkiem tak realistycznie, że jego prac nie można odróżnić od zdjęć.

Postanowiłem, że też będę kiedyś w ten sposób rysować…

Po kilku latach udało mi się dojść do takiego poziomu.

Ale to nie koniec, cały czas widzę nowe ścieżki rozwoju… Wkrótce sięgnę po farby.

Druga pasja – social media

Od kiedy mogłem, publikowałem swoje prace na instagramie, szukając jednocześnie sposobu, aby więcej osób zobaczyło moje rysunki. Przełomowy okazał się TikTok. Słyszałem, że ta nowo wschodząca aplikacja ma algorytm, który pozwala zdobyć miliony wyświetleń już na pierwszym filmie. Postanowiłem spróbować – założyłem konto. Po tygodniach wstawiania filmów i testowania co działa, a co należy poprawić, nagrałem pierwszy film, który zebrał 2 miliony wyświetleń. 2 tygodnie później – 14 milionów. Od czasu do czasu udawało mi się przygotować coś viralowego.

Chciałem zainteresować różne firmy współpracą ze mną. Jednak, żeby to osiągnąć, trzeba było mieć bardziej stabilne wyświetlenia. Po wielu próbach odkryłem kilka głównych punktów, które musi spełniać mój film, żeby wyświetlenia były niemal gwarantowane.

Dzisiaj regularnie produkuję filmy, które „robią jakieś zasięgi”. Jeśli nie na TikToku, to na innych platformach.

Mógłbym jeszcze pisać i pisać, ale po co? Sami sprawdźcie mojego TikToka: fredziownik_art.

Andrzej Boguszewski – dwie pasje, dwa światy

Julia Łapińska – Hokej na lodzie

Cześć, mam na imię Julia i mam 17lat. Moją pasją jest hokej na lodzie. Pierwsze kroki na łyżwach (oczywiście nie były to łyżwy figurowe :)) stawiałam w wieku 3 lat. Pewnego dnia, przechodząc obok drugiego lodowiska trafiłam na trening hokeistów. Spodobało mi się i poszłam na swój pierwszy trening hokejowy. Tak zaczęła się moja przygoda. Miałam wtedy 5 lat. Następnie, udałam się do sportowej szkoły podstawowej, gdzie trenowałam z chłopakami codziennie w ramach zajęć szkolnych. Przez wiele lat byłam jedyną dziewczyną w drużynie, co zdecydowanie było testem konsekwencji i cierpliwości… Dla mnie hokej to nie tylko odskocznia od codziennych spraw i obowiązków, to coś więcej – to mój sposób na życie. Trenuje codziennie, a prawie każdy weekend spędzam na meczach lub wyjazdach. Hokej ukształtował mnie jako zawodnika, ale też jako człowieka. Dał mi wiele lekcji, nauczył przegrywać, mierzyć się z zazdrością czy nieprzychylnymi opiniami. Dzięki niemu spełniłam wiele swoich marzeń i zwiedziłam wiele różnych miejsc. Aktualnie trenuje w klubie GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz jeżdżę na zgrupowania Kadry Narodowej Seniorek i Kadry Narodowej U18. Jestem 7krotną medalistką Mistrzostw Polski i 2krotną medalistką Mistrzostw Świata (Dywizja 1B).

Natalia Bednarek, Marianna Jóźwik, Weronika Szatkowska i Zosia Warmbier z 2C

Małgosia Chmielewska

Skip to content