Uczniowie ULO w półfinale programu Solve For Tomorrow

Solve For Tomorrow jest globalnym programem organizowanym przez Samsung. W ramach tego programu młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych. Dzięki udziałowi w SFT w przyszłości będą oni lepiej przygotowani do współpracy przy zarówno lokalnych, jak i globalnych działaniach społecznych czy ekologicznych niezależnie od ich tematyki.

Uczestnicy i uczestniczki programu realizują grupowe projekty w ramach czterech Wyzwań: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Klimat i Integracja. Działania te przebiegają zgodnie z kolejnymi etapami metodologii Design Thinking: empatyzowanie, diagnozowanie problemu, generowanie pomysłów, prototypowanie, testowanie. Podczas realizacji projektów poznają również metodę STEAM, zakładającą podejmowanie aktywności, w ramach których wykorzystywane będą przynajmniej dwie z pięciu dziedzin nauki (S – Science, T – Technology, E – Engineering, A – Arts, M – Math). Podczas realizacji projektów uczestniczki i uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne ekspertek i ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach wiedzy, trenerek i trenerów Design Thinking, a także wolontariuszy i wolontariuszek Samsung.

Uczniowie ULO opracowywali projekt w kategorii: KLIMAT. 

Wyniki eliminacji: Rekordowa liczba zgłoszeń w III edycji Solvefor Tomorrow. Oto półfinaliści programu – Samsung Newsroom Polska


Olimpiada statystyczna

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Błażej Pituła, Jacek Ejsmont oraz Adam Lipski. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych etapach.

Ostatnie sukcesy naszych Pszczół (czerwiec 2022/2023)

Gratulujemy sukcesów w sporcie i wiedzy geologiczno-środowiskowej!

VIII Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” – Austria

Dnia 21.04. 2023 r. na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG – GUMED odbył się etap regionalny konkursu „Turbolandeskunde”. W konkursie współorganizowanym przez ULO i Centrum Herdera UG wzięło udział 20 szkół z Pomorza.
Naszą szkołę reprezentowały: Serafyma i Marianna z kl. 1a oraz Nina z kl. 1d. Dziewczęta zajęły 3. miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pszczół za bogatą wiedzę nie tylko językową, ale i kulturoznawczą.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję w przyszłym roku.

Laureatka i Finalistki olimpiady języka polskiego

Dzielimy się wspaniałą wiadomością! Mamy to! Julka laureatką drugiego stopnia, Oliwia i Zosia finalistkami Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Uroczyste zakończenie LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

5 czerwca 2023 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (OLiJP). W Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk spotkało się 40 Laureatów wyłonionych spośród 1400 uczestników tegorocznej olimpiady. Wśród nich Julia Jankie, uczennica klasy 3 c naszej szkoły.

OLiJP to bardzo trudny, trzyetapowy konkurs, którego uczestnicy na etapie szkolnym piszą pracę badawczą na wybrany przez siebie temat, a w zawodach okręgowych i centralnych mierzą się (w formie pisemnej i ustnej) z zadaniami dotyczącymi m.in. wiedzy historycznoliterackiej (lub wiedzy  o teatrze – w przypadku wybierających tę specjalizację), interpretacji utworów oraz zagadnień językowych. Dostanie się do grupy Finalistów, a tym bardziej Laureatów, stanowi nie lada osiągnięcie.  Uprawnienia przysługujące zwycięzcom: ocena celująca z języka polskiego oraz zwolnienie – na poziomie podstawowym i rozszerzonym z maksymalną liczbą punktów – z egzaminu maturalnego z tego przedmiotu, stanowią potwierdzenie  polonistycznej wiedzy i umiejętności Olimpijczyków.

Julia Jankie, zdobywając tytuł Laureatki II stopnia, znalazła się w gronie najlepszych z najlepszych! Po najwyższe laury sięgnęły także Oliwia Bukowska i Zofia Grochulska z 3 c, które uzyskały tytuły Finalistek (specjalizacja teatrologiczna).

Uczennice do udziału w zmaganiach olimpijskich przygotowała Pani Joanna Sadowska.

Serdecznie gratulujemy Laureatce i Finalistkom! Życzymy dalszego rozwijania literackich i teatrologicznych pasji!


Stypendia Ministra Edukacji i Nauki

Jeszcze raz gratulujemy naszym Uczniom – Julii Łapińskiej i Dominikowi Matuszewskiemu otrzymania stypendium Ministra Edukacji i Nauki, właśnie otrzymaliśmy dyplomy dla naszych Stypendystów.


Mamy finalistów w Memoriale Urszuli Marciniak!


Arina Kudinova, Paulina Dargacz, Błażej Pituła, Milena Pirch, Adam Zasiński oraz Stanisław Klawonn okazali się najlepszymi w łamigłówkach logicznych. Będą reprezentowali ULO podczas finału 25 marca!
Gratulacje i powodzenia w dalszych rozgrywkach.


Pomorska Liga Zadaniowa

Informujemy, że do etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej “Zdolni

z Pomorza” dostały się następujące osoby:

1) z matematyki – Błażej Pituła

2) z chemii – Martyna Pietrusik i Maja Krukowska

3) z biologii – Natalia Gdula

Serdecznie gratulujemy Uczniom i Nauczycielom uczącym.


Nasi Stypendyści

Z dumą informujemy, że Uczniowie ULO znaleźli się w gronie wyróżnionych za rok szkolny 2021/2022:

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska:
Nela Walentyna Burdalska – 2A 
Paulina Martyna Dargacz – 2A 
Julia Łapińska – 3A

Stypendium Ministra Edukacji i Nauk (Stypendium ministra właściwego dla do spraw oświaty i wychowania, za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022) 
Dominik Mikołaj Matuszewski – 2A 
Julia Łapińska – 3A

Gratulujemy!


Uczniowie ULO wygrali II Pomorski Turniej Gier Decyzyjnych i uzyskali tytuł GFKM Masters!

Początek grudnia bardzo korzystnie zapisze się w pamięci czwórki naszych uczniów z klasy 2A: Aleksandra Dudka, Feliksa Luksa, Dominika Matuszewskiego i Tymoteusza Musiała, nad którymi opiekę merytoryczną sprawował nauczyciel geografii i przedsiębiorczości w ULO – Pan dr Bartłomiej Kulas. Panowie reprezentowali Naszą szkołę w II Pomorskim Turnieju Gier Decyzyjnych, w którym zwyciężyli. Nasi reprezentanci najpierw – nie pozostawiając żadnych szans konkurentom – wygrali etap szkolny w swojej grupie, a następnie w dniach 5-7 grudnia, brali udział w finale tej imprezy. Została ona zorganizowana przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Pomorskiego. 

Konkurs polegał na kierowaniu przedsiębiorstwem w rzeczywistości wirtualnej, w taki sposób, aby osiągnąć sukces na wybranym rynku produktów. Reprezentacja ULO od samego początku objęła prowadzenie i nie pozwoliła sobie go odebrać już do końca rozgrywki, ostatecznie pokonując reprezentacje 5 innych pomorskich szkół z wysoką przewagą punktową. Gra wykorzystywana m.in. w czasie studiów na kierunkach MBA, stała się doskonałą okazją dla naszych reprezentantów do sprawdzenia swoich umiejętności menedżerskich. Podczas wręczenia nagród, nasi reprezentanci otrzymali liczne słowa uznania, wskazujące na ponadprzeciętną przedsiębiorczość Aleksandra, Feliksa, Dominika i Tymoteusza. Obecnie Panowie planują swój Start-up i poszukują wsparcia podmiotów, które mogłyby zaoferować finansowanie dla ich pomysłu na biznes.


Błażej Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

30 listopada 2022 r. Błażej Pituła odebrał podczas uroczystej gali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.


Półfinaliści OLM

Miło nam poinformować, że mamy w tym roku szkolnym troje półfinalistów w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej: 

Agata Nowakowska, Paulina Dargacz oraz Błażej Pituła.

Zajęcia przygotowujące do olimpiady odbywają się w poniedziałki od 16.15 (co 2 tygodnie). Trzymamy kciuki za olimpijczyków 14 stycznia 🙂


Liga zadaniowa 2022

Do II etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej “Zdolni z Pomorza” z naszej szkoły przechodzą:

– Natalia Gdula kl. IIIB – biologia
– Błażej Pituła i Adam Zasiński kl. IIIA – fizyka
– Georgii Tevzadze IIC – informatyka
– Błażej Pituła IIIA – matematyka
– Maja Krukowska, Martyna Pietrusik, Tymon Strzałkowski IIIB – chemia
Trzymajmy za nich kciuki!

Turniej gier decyzyjnych

Nasza reprezentacja w składzie:

1. Aleksander Dudek
2. Feliks Luks
3. Dominik Matuszewski
4. Tymoteusz Musiał

Z miażdżącą przewagą (wynik łączny naszego zespołu: 212 pkt, drugiego w grupie: 82 pkt) wygrała swoją grupę eliminacyjną w turnieju gier decyzyjnych organizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów. W grupie pokonaliśmy m.in.: LO w Sztumie, IX LO w Gdyni, ZS Mech-Inf w Lęborku, IX LO w Gdańsku, ZSCKR w Swarożynie.

Wszyscy Panowie są uczniami klasy 2A i zostali wyłonieni spośród większego grona chętnych na podstawie przeprowadzonych eliminacji.

W finale, który odbędzie się 5-7 grudnia zmierzy się 6 najlepszych drużyn (po jednej z każdej grupy z łącznie 36 startujących), w tym oczywiście nasze ULO, które będą rywalizować stacjonarnie o tytuł GFKM Masters.


Wyniki Ligii Zadaniowej 2021/2022

Oto wyniki Pomorskiej Ligi Zadaniowej “Zdolni z Pomorza” w roku szkolnym 2021/22 dla naszych Uczniów z ULO:

Ola Bujny 3c
matematyka – 10. miejsce, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego
fizyka – 20. miejsce, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Maja Makowska 3d
biologia – 16. miejsce, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Agata Nowakowska 2b
biologia – 15. miejsce, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Marcin Golisz 3b
biologia – 37. miejsce, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Gratulujemy!

Link do wyników ostatecznych:
https://zdolnizpomorza.pl/…/736-pomorska-liga-zadaniowa…


Awans do etapu wojewódzkiego Ligii Zadaniowej

Oto lista osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej “Zdolni z Pomorza” w roku szkolnym 2021-2022

Biologia: 

  1. Agata Nowakowska 2b 
  2. Maja Makowska 3d 
  3. Marcin Golisz 3b 

Fizyka: 

  1. Aleksandra Bujny 3c 

Matematyka 

  1. Aleksandra Bujny 3c 

Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom, trzymamy kciuki za kolejny etap Ligii!


Jesteśmy w kolejnych etapach olimpiad przedmiotowych!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie przeszli do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych (styczeń 2022):


Stypendyści Prezydenta Miasta Gdańska

Mamy przyjemność przekazać informację, że Uczniowie ULO zostali stypendystami Jednorazowego stypendium Prezydenta Miasta Gdańska: Franciszek Mikulski, Alicja Domżał, Wiktoria Czyż, Wiktoria Giłka, Oliwia Flisikowska, Aleksandra Bujny, Julia Łapińska, Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu!


ULO zajęło I miejsce w Gdańsku w klasyfikacji WSZS
czyli sukces naszych Pszczół w sportowych zmaganiach

Zarząd Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku na początku roku szkolnego zasady Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2020/2021, które to ze względu na pandemię odbywały się w bieżącym roku szkolnym w odniesieniu do aktywności szkół w konkursach i akcjach online organizowanych przez WSZS w Gdańsku połączoną z klasyfikacją z odbytych zawodów szkolnych na innych zasadach. WSZS podziękowało wszystkim szkołom za udział we współzawodnictwie i opublikowało klasyfikację Aktywności Szkół Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady za rok szkolny 2020/2021 w województwie pomorskim. 

Właśnie Licealiada była skierowana do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, w której również wzięło udział nasze ULO. Opublikowana na stronie WSZS klasyfikacja stała się dla nas powodem do dumy! W województwie pomorskim uplasowaliśmy się na 7 miejscu, co już stanowi sukces, ale okazało się, że jesteśmy PIERWSZĄ SZKOŁĄ W GDAŃSKU!!! 

Bardzo nas cieszy, że Pszczoły z ULO tak ambitnie i dzielnie angażowały się w aktywności sportowe, chociaż pandemia i nauczanie zdalne wydawało się, że te aktywności ograniczy. 

Gratulujemy naszym fantastycznym Uczniom! Jesteśmy dumni. 

Poniżej screen ze strony WSZS odnośnie szkół sklasyfikowanych na najwyższych miejscach. Całość można obejrzeć na stronie WSZS. 


Sukces Agaty

Eksplorujemy tajemniczy świat jaskiń

Z dumą ogłaszamy, że w XXII edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny, w półfinale krajowym (województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko mazurskie, poziom licealny) II MIEJSCE zajęła Agata Ossowska z klasy 1D.

Gratulujemy! Nasze Pszczoły są wyjątkowe!


Monika z tytułem FINALISTKI

IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGO

Monika Kowalczyk, Uczennica klasy 2B, w ogólnopolskim finale konkursu kaligraficznego wykaligrafowała sobie tytuł FINALISTKI!!! Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy dumni z naszych zdolnych Pszczół!


Mamy się czym szczycić!

Kolejny sukces Uczennicy klasy 2C,

Aleksandry Bujny,

która zdobyła tytuł FINALISTKI w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski

Olimpiada Matematyki Lingwistycznej

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Projektów Szkolnych w Języku Obcym

¡Todos habéis hecho un excelente y gran trabajo! ¡Enhorabuena!

Nasi wspaniali uczniowie po raz kolejny udowodnili, że są nie tylko zdolni, ale także pracowici i ambitni. Alicja Domżał, Wiktoria Giłka, Marcin Golisz i Karolina Schulz z klasy II zajęli III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Projektów Szkolnych w Języku Obcym, objętym honorowym patronatem Biura Radcy d/s Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Akademii Mester w Salamance. Uczniowie przygotowali folder hiszpańsko-angielski o kubańskiej rumbie, który możecie zobaczyć pod poniższym linkiem: 

http://www.ewakatarzyna.ugu.pl/Tor_r_2018.htm 

Laureatom serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyróżnienia na skalę ogólnopolską! Specjalne podziękowania należą się również drugiemu zespołowi naszych uczniów – Wiktoria Boguszewska, Jan Brejna, Justyna Dalla Bella, Pola Pepłowska oraz Julia Ziółkowska (kl. II) przygotowali równie piękny folder hiszpańsko-angielski na temat pasodoble.  


Nasze konkursowe sukcesy

1. Maja Makowska została FINALISTKĄ  Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii.
2. Monika Kowalczyk w finale ogólnopolskiego konkursu kaligraficznego.


Monika w finale
IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGO

Miło nam poinformować, że Monika Kowalczyk, Uczennica klasy Schopenhauera, pokonała w dwóch etapach setki uczniów z całej Polski i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału konkursu kaligraficznego organizowanego przez warszawską SP nr 140 i Warszawski Dom Kaligrafii.

Moniko, gratulujemy talentu! Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 16 kwietnia 2021 r.


Konkurs PEGAZ – SUKCES naszych Uczennic

W ostatnich dniach odbyła się IV edycja Międzynarodowego Konkursu wyraźnego czytania “PEGAS” w Kaliningradzie, której organizatorami są: Edukarium, Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich oraz RONIK w Gdańsku.

Uczestniczyli w nim studenci obcokrajowcy, studiujący w Kaliningradzie oraz m.in. uczniowie ULO w Gdańsku i studenci Uniwersytetu Gdańskiego.

Z dumą ogłaszamy, że w kategorii “uczniowie”

1 miejsce zajęła Wiktoria Czyż z klasy 1B
2 miejsce Natalia Gdula z klasy 1B

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Szkolny konkurs recytatorski poezji i prozy obcojęzycznej
wyniki i filmy do podziwiania

Miło nam ogłosić zwycięzców i laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego! Wszystkie prace są wyjątkowe, dlatego jury konkursowe musiało zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Po burzliwych naradach wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce (ex aequo):

Wiktoria Czyż, kl. 1B: https://drive.google.com/file/d/1mXpIs4cxOJ_JeqOfJ4lVPdF7xN8CgZkp/view?usp=sharing

Oliwia Bukowska, kl. 1C: https://drive.google.com/file/d/1t9Z4fGWY5gsMYv9UUjmyrzBcBxGA2pSX/view?usp=sharing

II miejsce: Julia Piejko i Aleksandra Bujny, kl. 2C:

https://drive.google.com/file/d/1OZVTDBIZla5X2oRoVIol-nTSQf9rKcai/view?usp=sharing

Wyróżnienia:

Natalia Gdula, kl. 1B:

https://drive.google.com/file/d/1T9oWcHBzPDVZtHz8RA1DfqeMW7bS8r_B/view?usp=sharing

Zofia Grochulska, kl. 1C:

https://drive.google.com/file/d/1T9oWcHBzPDVZtHz8RA1DfqeMW7bS8r_B/view?usp=sharing

Wiktoria Giłka, kl. IIA:

https://drive.google.com/file/d/1HPrIjHUO1SWBLHpD7WK27E_Ti3tc4nwJ/view?usp=sharing

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy, czekają na Was atrakcyjne nagrody. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w kolejnych konkursach 😊

Nauczyciele drugiego języka ULO

recytatorski

Jesteśmy w kolejnych etapach olimpiad przedmiotowych!

Zmagań olimpijskich nie zahamowała nawet pandemia i nauczanie online, zatem Pszczoły z ULO dzielnie konkurują o laury. Póki co do etapu okręgowego olimpiady języka angielskiego zakwalifikował się:

Jędrzej Grabski

Kacper Karpiusz,  

do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości: 

Ignacy Szymichowski

Jan Brejna

Cyprian Kiedrowicz,

, do okręgowego etapu Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się 

Jędrzej Grabski,

do kolejnego etapu XXXIII Olimpiady Filozoficznej przeszedł z maksymalną ilością punktów

Michał Szyfelbein,

a do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej przeszli:

Ignacy Szymichowski,

Cyprian Kiedrowicz,

Kacper Sapieżyński,

Maciej Czerlikowski,

Amelia Rutkowska,

Jan Brejna,

w kolejnym etapie Olimpiady Lingwistki Matematycznej znalazła się również uczennica klasy 2C. 

Gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną turę!

Pomorska Liga Zadaniowa “Zdolni z Pomorza”

Gratulujemy Mai Makowskiej z 2D, awansu do etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej ZDOLNI Z POMORZA z biologii. 

Trzymajmy kciuki za finał 6 marca 2020.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Dnia 18 grudnia 2020 r. nasi uczniowie zmagali się z zadaniami Olimpiady Lingwistyki Matematycznej:

1a: Kacper Karpiusz
2b: Daria Gierszewska
2c: Aleksandra
     Julia Piejko
     Jakub Namsolleck

Czym jest Olimpiada Lingwistyczna? To konkurs, w którym konieczna jest umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardowa szkolna wiedza językoznawcza, a w szczególności:

Trzymamy kciuki za naszych lingwistycznych olimpijczyków!

Międzynarodowy turniej matematyczny

1 grudnia 2020 r dwie drużyny naszego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w turnieju matematycznym NABOJ. Są to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Skład naszych drużyn:

2b: Daria Gierszewska, Marcin Golisz, Aleksandra Kuźma, Wiktoria Grzędzicka, Maria Walczak

2c: Aleksandra, Jędrzej Grabski, Bartosz Musiał, Jakub Namsolleck, Michał Szyfelbein

Trzymajcie kciuki! 

naboj

ZWYCIĘSTWO

Czy łatwo pisać recenzje książek? Nie jest to łatwe, ale Julii Łapińskiej z klasy 1A udała się ta sztuka wyjątkowo. W konkursie „Die Handlung spielt…” za recenzję książki niemieckojęzycznego autora Markusa Zusaka „Złodziejka książek” Julka zdobyła PIERWSZE MIEJSCE. Gratulacje!!!

nagrody

Konkurs recytatorski w języku obcym

konkurs recytatorski

Z cyklu “chwalimy się”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica ULO – Julia Łapińska – została laureatką konkursu p.t.: „Die Handlung spielt…” na recenzję książki niemieckojęzycznego autora, dla uczniów szkół ponadpodstawowych woj. pomorskiego w roku szkolnym 2020/21.

niemiecki recenzja

Piórem i pazurem, czyli konkurs kaligraficzny

Za nami szkolny etap konkursu kaligraficznego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie. Konkurs nie należy do łatwych, trzeba mieć wprawną rękę, zmysł estetyczny i wiedzę o kaligrafii. Tym bardziej miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Monika i Karolina z klasy Schopenhaura oraz Julia z klasy  Ehlera. Trzymamy kciuki za kolejny etap!

Pomorska Liga Zadaniowa

Oto nasi fantastyczni Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej:

Makowska Maja – biologia

Klawikowski Marek – chemia

Grabski Jędrzej – informatyka

Ludwichowski Wiktor – informatyka

Zaniewski Tymon – informatyka

Kolejny etap z założenia jest korespondencyjny. Terminy w linku (uwaga, nastąpiła zmiana w stosunku do informacji z początku roku).

Konkurs na origami

Z okazji Światowego Dnia Origami klasa 1a ogłasza konkurs układania figurek origami na czas. Wydarzenie odbędzie się online w piątek 23.10.2020 o godzinie 11.45. Nagrodą za najszybsze ułożenie figurki jest publikacja wizerunku zwycięzcy w szkolnych galeriach, dodatkowo każdy uczestnik dostanie uwagę pozytywną.

Prosimy, aby każda klasa wybrała JEDNEGO przedstawiciela i zgłosiła go do przewodniczącej klasy 1a-Valerii. Termin zgłaszania przedstawicieli wygasa w dniu 22.10.2020 o 18.00, ponieważ musimy utworzyć zespół na Teams, który umożliwi nam przeprowadzenie konkursu. W FILMIE ZNAJDZIECIE INSTRUKCJĘ DO POĆWICZENIA ORAZ EFEKT KOŃCOWY PRACY. Powodzenia!

origami2

Sztafetowe biegi przełajowe

Reprezentacja męska naszej szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych w składzie Kacper, Filip, Hubert, Aleksy, Leon, Kuba, Patryk i Cyprian zakwalifikowała się do TOP 10 gdańskich szkół zajmując ostatecznie 10 miejsce. Brawa dla chłopaków za godne reprezentowanie ULO.

biegi

Skip to content